KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 7593217
*
nr 759 3217
Skulptur
Man till häst, keramik, höjd: 48
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 maj 2012
kl 19:59:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/5 15:01:29
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk man till häst skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:12
-
2058 Skulptur
"Emma" ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-197..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:44
-
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:36
-
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:55
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:04
-
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:35
*
Skulptur
nr 759 3217
Skulptur
Man till häst, keramik, höjd: 48
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 maj 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/5 15:01:29 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk man till häst skulptur
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:12 -
2058 Skulptur
"Emma" ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-197..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:44 -
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:36
-
7386 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. "Tor" järn. Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:55 -
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:04 -
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:35